Rozliczenia firm i osób prywatnych w Holandii e-rozliczenia POLACY za granicą dołącz do nas! Własna firma w Holandii dołącz do nas

INFO.PL

Wyjazd do Polski, gdzie zrobić test na koronawirusa

W związku z rosnącą ilością zachorowań na koronawirusa, wprowadzono  w  Polsce zmiany dotyczące kwarantanny. Od 30 marca podróżni ze strefy Schengen będą podlegali obowiązkowi kwarantanny, chyba iż wykażą się negatywnym testem na Covid-19. Takowy test nie może być starszy niż 48 godzin. Rozporządzenie dotyczy wszystkich środków transportu. Zarówno zbiorowych, jak i indywidualnych. Podróżni podlegający kwarantannie,  będą mogli być z takowej zwolnieni po wykazaniu negatywnego testu na Covid-19. Osoby przybywające do Polski spoza strefy Schengen, będą zobligowane do odbycia kwarantanny. Niezależnie od wyniku testu.

 Wyjątkiem będą osoby zaszczepione, których kwarantanna nie będzie w ogóle obowiązywać, po przedstawieniu potwierdzenia szczepienia według narzuconych norm przez Unię Europejską. I tutaj powoli zbliżamy się w kierunku zobligowania wszystkich do szczepień. Inaczej wszelakie wyjazdy i swobodne przemieszczanie się będzie niemożliwe. Prawdopodobnie jesteśmy bliżej,niż dalej wprowadzenia obowiązkowych paszportów ”szczepień”.

Gdzie można wykonać szybki test na Covid -19 ?

Oczywiście powstało wiele organizacji zajmujących się wykonywaniem szybkich testów na obecność koronowirusa Poniżej zamieszczamy link do jednej ze stron  z ”szybkimi” i  oczywiście odpłatnymi testami:

https://spoedtest.nl/

Osoby z objawami mogą skontaktować się z instytucją zwaną ”GGD”, czyli instytucją zajmująca się służbą zdrowia w Holandii. Jednakże powyższe dotyczy osób z objawami lub mającymi kontakt z zarażonymi wirusem Covid-19. Testy są bezpłatne. Jednakże czas oczekiwania na test i jego wynik może być zróżnicowany, w zależności od ilości natężenia pracy . Istnieje ryzyko, iż osoby planujące wyjazd na Wielkanoc do Polski, mogą nie zdążyć na  śniadanie wielkanocne …..

DOŁĄCZ DO NASZEGO PORTALU ”POLACY ZA GRANICĄ”. BĄDŹ NA BIEŻĄCO.

http://www.fachwork.eu

ROZLICZENIE FIRM I OSÓB PRYWATNYCH W HOLANDII , HIPOTEKI 

http://www.e-rozliczenia.nl

 

Data: 31-03-2021

Źródło: Media

Powrót

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zasubskrybuj

aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach i materiałach na Fachwork

Wiadomości

Najnowsze ogłoszenia o pracę