Rozliczenia firm i osób prywatnych w Holandii e-rozliczenia POLACY za granicą dołącz do nas! Własna firma w Holandii dołącz do nas

INFO.PL

Uwaga ważne zmiany w dopłatach do żłobka od 2023

 

Nowy rok 2023 przyniósł istotne zmiany w dopłatach do dofinansowań do opieki nad dzieckiem (kinderopvangtoeslag). Do końca  2022 wszelkie dofinansowania do żłobka i opieki przed- i poszkolnej były uzależnione od ilości godzin pracy wnioskodawcy/ wnioskodawców. Dla przykładu pracując 80 godzin w miesiącu nie można było otrzymać dofinansowania do pełnych 230 godzin pobytu dziecka w żłobku. Reasumując, kluczową kwestią była ilość godzin pracy, a punktem wyjścia w przypadku partnerstwa fiskalnego, liczba godzin pracy osoby mniej pracującej. W przypadku elastycznego wymiaru pracy  oraz braku gwarancji zatrudnienia  mogło dochodzić do znacznych zwrotów otrzymywanego w ciągu roku dofinansowania.

Powyższy problem został rozwiązany nową ustawą, która weszła w życie z dniem 1 stycznia 2023. Ilość godzin pracy wnioskodawcy nie ma już znaczenia. Jedyną istotną kwestią jest fakt zatrudnienia  w danym miesiącu. Forma zatrudnienia (umowa o pracy, czy własna działalność) również nie ma wpływu na otrzymanie dofinansowania. Każdy zatrudniony w danym miesiącu ma prawo do dofinansowania do 230 godzin opieki.  W przypadku osób pobierających zasiłek dla bezrobotnych można pobierać dofinansowanie przez 3 pierwsze miesiące . Po upływie tego terminu należy zatrzymać  dofinansowanie lub sprawdzić, czy niewykorzystane godziny w danym roku można wybrać w czasie dłuższego pobierania zasiłku.

Rząd holenderski ma w planach wprowadzić prawie bezpłatną opiekę dla dzieci od 2025. Czy plany się ziszcza, czas pokaże………..

 

 

http://www.e-rozliczenia.nl

 

ROZLICZENIA Z PODATKU W HOLANDII

Chcesz złożyć zeznanie podatkowe na terenie Holandii? Zapraszamy do obejrzenia naszego nagrania:

https://www.youtube.com/watch?v=gbh1cDppvLQ

 

POLACY ZA GRANICĄ DOŁĄCZ DO NAS……………………

 

 

https://fachwork.eu/logowanie/

Data: 11-01-2023

Źródło: Media

Powrót
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zasubskrybuj

aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach i materiałach na Fachwork

Wiadomości

Najnowsze ogłoszenia o pracę