Rozliczenia firm i osób prywatnych w Holandii e-rozliczenia POLACY za granicą dołącz do nas! Własna firma w Holandii dołącz do nas

INFO.PL

Fachwork Flesz najważniejsze wydarzenia z Holandii z ostatnich kilku dni

 

-W związku z rosnącymi cenami prądu i gazu, rząd holenderski rozważa jednorazową wypłatę € 500 osobom z niskim dochodami, które otrzymują tzw. ‘’zorgtoeslag’’ (zwrot/ dodatek do ubezpieczenia).  Niestety projekt wypłaty € 500 nie jest jeszcze sprecyzowany i ma być dopiero rozpatrywany przez rząd.

-Według danych statystycznych Ilość osób zarażonych koronawirusem w  Holandii znacznie wzrasta.

-Szacuję się, iż przeciętna rodzina w Holandii płaci o około € 110 na miesiąc więcej za prąd i gaz w roku 2022.  Warto więc co miesiąc sprawdzać zużycie energii  tak, aby uniknąć kolosalnych dopłat w rozliczeniu definitywnym.

-Holandia dąży do zmniejszenia emisji CO2. Na nowych planach ochrony klimatu ucierpią najwięcej rolnicy, gdyż ich gospodarstwa mają zmniejszyć emisję CO2 od 30 do 70 % ( w zależności od regionu). Co w praktyce może  oznaczać  zamknięcie działalności gospodarczej. Wielu rolników podjęło strajki w związku z zapowiedzianymi zmianami.

-Osoby, które zarezerwowały przeloty wakacyjne z lotniska z Amsterdamu mogą otrzymać wiadomość, iż ich lot zostanie anulowany, gdyż Schiphol planuję ograniczenia ilości lotów ze względu na problemy logistyczne. Związane głównie z brakiem personelu. Czy i które loty zostaną odwołane będzie rozpatrywane w ciągu najbliższych tygodni.

-Hiszpania zmaga się z pożarami lasów, które są związane m.in. z wysokimi temperaturami.

-Ukraina otrzyma więcej broni z krajów Unii Europejskiej.  Według większości członków UE, Ukraina może liczyć na przyspieszone członkostwo, które do tej pory było raczej podważane przez Holandię. Jednakże wiele głosów ‘’za’’ spowodowało zmianę stanowiska rządu holenderskiego.

-Holandia pracuję nad nową ustawową, która może dawać pracownikowi prawo wyboru miejsca pracy pomiędzy domem a biurem. Oczywiście w sektorach, w których praca w domu jest możliwa. Projekt ustawy może wzbudzać kontrowersję wśród pracodawców.

-Prowadzane są rozmowy na temat zmiany przepisów dotyczących ucieczki z miejsca wypadku drogowego. Obecne przepisy pozwalają na dobrowolne zgłoszenie się do 12 godzin od momentu ucieczki z miejsca wypadku, bez poniesienia żadnych konsekwencji. Rząd chce skrócić czas z 12 godzin  na 3 godziny.

 

ZLECENIA NL / PRACA NL 

 

http://www.fachwork.eu

 

ROZLICZENIA FIRM I OSÓB PRYWATNYCH 

http://www.e-rozliczenia.nl

 

Data: 18-06-2022

Źródło: Media

Powrót
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zasubskrybuj

aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach i materiałach na Fachwork

Wiadomości

Najnowsze ogłoszenia o pracę