Rozliczenia firm i osób prywatnych w Holandii e-rozliczenia POLACY za granicą dołącz do nas! Własna firma w Holandii dołącz do nas

INFO.PL

WIADOMOŚCI Z HOLANDII I NIE TYLKO- FACHWORK FLESZ

 

Szczepienia dzieci w Holandii  w przedziale wiekowym od 5 do 12 lat

Holenderski minister zdrowia zapowiada wprowadzenie w połowie stycznia 2022 nieobowiązkowych szczepień dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Dla tej grupy wiekowej przewiduję się podawanie 1/3 dawki dla osób dorosłych. Również w dwóch dawkach.

WCZEŚNIEJSZE ZAMKNIĘCIE SZKÓŁ

Holandia rozpatruje możliwość przyspieszenia przerwy świątecznej w szkołach podstawowych. Rozpatrywana jest opcja, iż szkoły zostaną tydzień wcześniej zamknięte w celu uniknięcia zarażeń Covid-19 przed okresem świątecznym. Do wtorku  ma zapaść decyzją rządu w powyższej sprawie.

AUSTRIA  WPROWADZA KARY PIENIĘŻNE ZA BRAK SZCZEPIEŃ

Z dniem pierwszego lutego 2022 osoby niezaszczepione mieszkające w Austrii,  od 14 tego roku życia będą ryzykować otrzymanie kary pieniężnej  za brak szczepienia na koronawirusa. Według rządu tak drastyczne metody są konieczne, aby zwiększyć ilość osób zaszczepionych.

 

NOWA ZELANDIA CAŁKOWITY ZAKAZ SPRZEDAŻY TYTONIU

Nowa Zelandia przewiduję wprowadzenie całkowitego zakazu sprzedaży tytoniu od roku 2025 dla osób urodzonych po 2008. Celem powyższego ma być uwolnienie nowej generacji od nałogu. Zakaz ma być wprowadzony na całe życie. Jak w praktyce będzie możliwa realizacja tego celu, nie zostało to ujęte w zapowiedziach.

 

NIEMCY NOWY KANCLERZ

Angela Merkel zakończyła oficjalnie swoje wieloletnie rządy. Nowym kanclerzem Republiki Federalnej Niemiec został Olaf Scholz.

 

UNIA EUROPEJSKA  I ZMIANY W ZATRUDNIENIU PRZEZ PLATFORMY

W tym tygodniu Komisja Europejska ogłosiła propozycję wprowadzenia nowej dyrektywy 2021/0414 (COD), która regulowałaby zatrudnienie poprzez platformy internetowe. Dyrektywa skłania się w kierunku nadania praw pracowniczych w takich zawodowych jak m.in. kurierzy pracujący przez Deliveroo lub kierowcy wykonujący zlecenia dla Ubera. Czyli jednostki, które oficjalnie pracują na własnej działalności.

 

PORTAL OGŁOSZENIOWO-INFORMACYJNY

BĄDŹ NA BIEŻĄCO 

DOŁĄCZ DO NAS 

https://fachwork.eu/rejestracja/

 

 

 

ROZLICZENIA FIRM

https://e-rozliczenia.nl/oferta/rozliczenie-firm/

 

 

ODZYSKAJ ZWROT Z UBEZPIECZENIA -NAWET DO 1000 EURO ZWROTÓW!!!

https://e-rozliczenia.nl/dodatek-do-ubezpieczenia-w-holandii/

 

KOMPLEKSOWE ROZLICZENIA W HOLANDII I W POLSCE

 

https://e-rozliczenia.nl/oferta/rozliczenie-osob-fizycznych/

https://e-rozliczenia.nl/oferta/rozliczenia-holenderskiego-podatku-w-polsce/

 

Data: 11-12-2021

Źródło: Media

 

Powrót
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zasubskrybuj

aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach i materiałach na Fachwork

Wiadomości

Najnowsze ogłoszenia o pracę