Rozliczenia firm i osób prywatnych w Holandii e-rozliczenia POLACY za granicą dołącz do nas! Własna firma w Holandii dołącz do nas

INFO.PL

Rok 2020 rekordowym rokiem umieralności w Holandii

Według danych statystycznych w Holandii w 2020 roku zmarło około 162 000 ludzi. Od roku 1950 nie odnotowano tak wysokiej liczby umieralności. Jako oficjalną i główną przyczynę podaje się wpływ koronawirusa. Jednakże należy również pamiętać o innych czynnikach, które mogą przyczyniać się do zwiększenia ilości przypadków śmiertelnych. Przede wszystkim należy zauważyć, iż ilość rocznych zgonów w Holandii zwiększa się od roku 1950. Poniżej przedstawiamy tabele ilustrującą liczbę zgonów w latach 2017-2019.

Od roku 1950 liczba zgonów zwiększyła się dwukrotnie, jak wynika z poniższej tabeli:

Skąd bierze się ciągły wzrost śmiertelności? Liczba rodzących się dzieci znacznie spadła od roku 1950. Implikuję to większą ilością osób starszych, których życie wydłuża się ze względu na postęp medyczny i sprzyjające warunki. W rezultacie społeczeństwo się starzeje. Osoby urodzone w latach pięćdziesiątych, w czasie wyżu demograficznego w naturalny sposób starzeją się i umierają. Co zwiększa dane statystyczne obejmujące liczbę zgonów w skali rocznej.

Niemniej jednak ilość zgonów w roku 2020 była znacznie większa niż w latach ubiegłych. Być może Covid-19 przyczynił się do tak gwałtownego wzrostu umieralności.

 

http://www.fachwork.eu

http://www.e-rozliczenia.nl

Data:29-12-2020

Źródło:Media/ https://www.cbs.nl/

Powrót

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zasubskrybuj

aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach i materiałach na Fachwork

Wiadomości

Najnowsze ogłoszenia o pracę