Rozliczenia firm i osób prywatnych w Holandii e-rozliczenia POLACY za granicą dołącz do nas! Własna firma w Holandii dołącz do nas

INFO.PL

57 miliardów euro na dofinansowanie do żłobka i opieki poszkolnej

We wcześniej publikowanym przez nasz portal artykule pisaliśmy o znacznych podwyżkach za żłobek w Holandii i opiekę przed- i poszkolną. W niektórych regionach ceny miały wzrosnąć nawet do 40 %!

Rząd holenderski zdecydował się jednak na zwiększenie budżetu na rok 2023  i przeznaczył 57 miliardów euro dodatkowego dofinansowania na powyższy sektor. Dzięki temu ceny za opiekę nie wzrosną znacznie. Wcześniej zapowiedziane podwyżki wywołały znaczne obawy społeczeństwa. W rezultacie podwyżek opłacalność pozostawienia dziecka w żłobku byłaby zbyt niska. Co doprowadziłoby do rezygnacji całkowitej lub częściowej jednego z rodziców z pracy. Przy obecnym rynku pracy i zapotrzebowaniu na pracowników, miałoby to niekorzystny wpływ na rozwój ekonomiczny.

Holandia planuję wprowadzenie całkowicie darmowej opieki nad dzieckiem od 2025 roku. Czy jednak plany partii rządzącej się ziszczą , czas pokaże….

 

ROZLICZENIA FIRM I OSÓB FIZYCZNYCH W HOLANDII/ ROZLICZENIA Z HOLANDII W POLSKIM URZĘDZIE SKARBOWYM

 

http://www.e-rozliczenia.nl

Data: 31-12-2022

Zródło: Media

Powrót
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zasubskrybuj

aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach i materiałach na Fachwork

Wiadomości

Najnowsze ogłoszenia o pracę