Rozliczenia firm i osób prywatnych w Holandii e-rozliczenia POLACY za granicą dołącz do nas! Własna firma w Holandii dołącz do nas

INFO.PL

Holenderski premier wycofuję się z polityki po 13 latach kadencji

Mark Rutte rządził Holandią od 2010 roku. Kilka dni temu podał swój rząd do dymisji, gdyż nie udało mu się osiągnąć porozumienia w sprawie przyjmowania emigrantów.  Jednakże niechęć do rządów Rutte osiągnęła wysoki poziom w ostatnich latach jego kadencji. Kraj był znacznie podzielony na zwolenników i przeciwników. Wiele afer związanych z prowadzoną polityką zdymisjonowanego premiera rodziło coraz większą niechęć opinii publicznej. Przykładem są poszkodowani mieszkańcy regionów Holandii, gdzie był wydobywany gaz. Na skutek czego dochodziło do wielokrotnych trzęsień ziemi, które przyczyniały się do milionowych strat finansowych. Poszkodowani pozostawali przez wiele  lat bez odpowiednich kompensacji finansowych. Procedury prawne i sprzeciwy doprowadziły w końcu do zatrzymania wydobycia gazu. Kolejną aferą była otwarta dyskryminacja osób obcego pochodzenia, które pobierały różnego rodzaju dodatki na terenie Holandii. Ze względu choćby na obcojęzyczne nazwisko dodatki zostawały wstrzymane, powodując ogromne zadłużenia. Poszkodowani niejednokrotnie stracili wszystkie swoje dobra na rzecz windykacji komorniczych. Niestety do chwili obecnej wielu osobom nie zostało wypłacone zadośćuczynienie finansowe. Zdymisjonowany premier Holandii niejednokrotnie pytany o wyjaśnienia różnych politycznych kwestii nie potrafił sobie ‘’ przypomnieć ‘’własnych wypowiedzi i składanych obietnic. Co rzucało znaczny cień na jego wiarygodność polityczną. W stosunku do Polski dość często występował z weto w UE, podważając praworządność polskich rządów. W polityce międzynarodowej utrzymywał dzięki swojej politycznej elastyczność Holandię w czołówce Państw, z którymi każdy się liczy. W polityce wewnętrznej kierował się zasadą oszczędności zmniejszając lub likwidując wszelkie zastrzyki finansowe dla mieszkańców Holandii. W czasie kadencji Rutte zanikły w większości przypadków wysokie zwroty z podatku poprzez wprowadzenie niekorzystnych zasad rozliczeniowych dla osób niezameldowanych. Rok 2022 był ostatnim rokiem ulgi partnerskiej. Rząd miał również w planach zniesie ulgi na dziecko oraz zasiłku przedemerytalnego. Zwiększenie podatków dla firm jednoosobowych. Czy ostatnie zamierzenia będę kontynuowane przez nowo wybrany rząd,  czas pokaże…….

Mark Rutte w swojej politycznej karierze był wystawiany na wiele ciężkich chwil, takich jak katastrofa lotnicza, w której zginęło około 200 obywateli Holandii. Czy też okres korona-wirusa, a także wojna na Ukrainie. Wiadomo, iż kierowanie Państwem w czasach różnych kryzysów nie jest łatwe i pochłania ogromne pokłady energii. Najwyraźniej zasoby energetyczne dymisjonowanego premiera Holandii się całkowicie skończyły, gdyż odchodzi definitywnie z życia politycznego. Pozostawiając kraj w stabilnej sytuacji polityczno-gospodarczej.

 

Bądz na bieżąco…. Dołącz do nas…

https://fachwork.eu/rejestracja/

Data:12-07-2023

Zródło:Media

 

ROZLICZENIA FIRM I OSÓB PRYWATNYCH W HOLANDII 

http://www.e-rozliczenia.nl

 

 

Powrót
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zasubskrybuj

aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach i materiałach na Fachwork

Wiadomości

Najnowsze ogłoszenia o pracę