Rozliczenia firm i osób prywatnych w Holandii e-rozliczenia POLACY za granicą dołącz do nas! Własna firma w Holandii dołącz do nas

INFO.PL

Rakiety spadły na terytorium Polski

 

Dnia 15 listopada we wsi Przewodów znajdującej się kilka kilometrów od granicy polsko-ukraińskiej spadły dwie rakiety. W wyniku eksplozji zginęło dwóch obywateli polskich. Trwają pracę nad ustaleniami przyczyn całego zajścia.

Premier polski zwołał w trybie pilnym zebranie Komitetu ds.  Obrony. Prowadzone są rozmowy z sojusznikami w sprawie ewentualnego uruchomienia art. 4 Traktatu waszyngtońskiego, który brzmi:

‘’Strony będą się wspólnie konsultowały, ilekroć, zdaniem którejkolwiek z nich, zagrożone będą integralność terytorialna, niezależność polityczna lub bezpieczeństwo którejkolwiek ze Stron.’’

 

Traktat północnoatlantycki ( potocznie zwany traktatem waszyngtońskim) został zawarty  4 kwietnia 1949 w Waszyngtonie. Polska przystąpiła do traktatu w dniu  12 marca 1999.  Porozumienie stało się podstawą działania Organizacji Paktu Północnoatlantyckiego (NATO). Państwa- strony paktu są również członkami NATO. Celem traktatu jest ochrona wszystkich państw członkowskich i zachowanie stabilizacji oraz  bezpieczeństwa. Jednym z najważniejszych punktów jest artykuł 5 mówiący:

 

‘’ Strony zgadzają się, że zbrojna napaść na jedną lub więcej z nich w Europie lub Ameryce Północnej będzie uznana za napaść przeciwko nim wszystkim i dlatego zgadzają się, że jeżeli taka zbrojna napaść nastąpi, to każda z nich, w ramach wykonywania prawa do indywidualnej lub zbiorowej samoobrony, uznanego na mocy artykułu 51 Karty Narodów Zjednoczonych, udzieli pomocy Stronie lub Stronom napadniętym, podejmując niezwłocznie, samodzielnie, jak i w porozumieniu z innymi Stronami, działania jakie uzna za konieczne, łącznie z użyciem siły zbrojnej, w celu przywrócenia i utrzymania bezpieczeństwa obszaru północnoatlantyckiego.

 

Fachwork bądź na bieżąco……

PRACA/ZLECENIA W HOLANDII 

 

http://www.fachwork.eu

 

ROZLICZENIA FIRM/ ROZLICZENIA OSÓB FIZYCZNYCH 

http://www.e-rozliczenia.nl

Data: 16-11-2022

Źródło: Media

Powrót
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments

Zasubskrybuj

aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach i materiałach na Fachwork

Wiadomości

Najnowsze ogłoszenia o pracę