Rozliczenia firm i osób prywatnych w Holandii e-rozliczenia POLACY za granicą dołącz do nas! Własna firma w Holandii dołącz do nas

INFO.PL

Dodatek do prądu i gazu na rok 2023

 

Rząd holenderski postanowił przyznać również na rok 2023 dodatek energetyczny. Zasadniczo takowy przysługuję wyłącznie osobom mającym dochody równe minimum socjalnemu lub nieco wyższe.

Poniżej przedstawiamy informację na temat wysokości kwot minimum socjalnego w Holandii dostępne na stronie holenderskiego urzędu pracy , czyli UWV:

 

https://www.uwv.nl/particulieren/bedragen/detail/sociaal-minimum

 

Jak wystąpić o dodatek energetyczny ? 

 

Wnioski należy składać przez gminę w miejscu zameldowania. Jednakże ustawa o przedłużeniu dodatku na rok 2023 weszła niedawno, więc gminy będą potrzebowały zapewne kilku tygodni na przygotowanie się  do możliwości składania wniosków. Przeglądaliśmy strony kilku gmin na terenie Holandii i na wszystkich pojawia się informacja ,iż nadal czekają na decyzję rządu. W międzyczasie takowa zapadła, więc niedługo gminy powinny dopasaować ”środowisko online” do składania wniosków.

 

Wysokość dodatku energetycznego

 

Wysokość dodatku wynosi € 800. Jest to kwota jednorazowa. Jeśli dana gmina nie wypłacała całych transz z roku poprzedniego, wówczas wysokość może być zwiększona o kwotę € 500. Jednakże w dużej mierze zależy to od budżetu danej gminy.

 

W roku 2023 rząd przyznał również dodatek energetyczny dla studentów i takowy wyniesie € 400.

 

Bądz na bieżąco dołącz do nas  :

https://fachwork.eu/rejestracja/

 

ROZLICZENIA DLA FIRM I OSÓB FIZYCZNYCH W HOLANDII :

 

http://www.e-rozliczenia.nl

 

 

Zródło: Media

Data:07-07-2023

Powrót
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zasubskrybuj

aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach i materiałach na Fachwork

Wiadomości

Najnowsze ogłoszenia o pracę