Rozliczenia firm i osób prywatnych w Holandii e-rozliczenia POLACY za granicą dołącz do nas! Własna firma w Holandii dołącz do nas

INFO.PL

Polska i Węgry przyjęły kompromis Niemiec, a zatem historyczny pakiet budżetowy 1800 miliardów euro Unii Europejskiej został przyjęty

 

 

W pierwszej instancji Polska i Węgry zawetowały plan budżetowy  Unii Europejskiej. Powodem sprzeciwu jest wprowadzenie zasady uzależniającej wypłaty świadczeń unijnych od warunków przestrzegania zasad praworządności w danych krajach.  Według strony polskiej takowe prawo ingeruję w suwerenność kraju. Unia z kolei interpretuje powyższy postulat jako ochronę praworządności w krajach unijnych.

Kompromis zaproponowały Niemcy, które wystąpiły z propozycją, aby ”praworządność” i spory wokół  tej kwestii rozwiązywał  Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej.  W praktyce będzie to oznaczać, iż w przypadku nałożenia kary na któreś z państw członkowskich, praw swoich będzie można dochodzić przed Trybunałem Sprawiedliwości.

Premie holenderski,  Mark Rutte pozostał neutralny w komentarzach wyżej wymienionego kompromisu, jednakże domaga się dodatkowych gwarancji przestrzegania zasad praworządności.

Według opinii Unii Europejskiej Polska narusza zasady praworządności od 2016. Zgodnie z  wprowadzoną  zasadą przestrzegania praworządności, w planie budżetowym  EU, mogłoby to oznaczać zmniejszenie lub całkowicie zatrzymanie dofinansowań unijnych.

 

DARMOWY PORTAL OGŁOSZENIOWY W HOLANDII

Bądź na bieżąco! Nie przegap żadnych ważnych wydarzeń z Holandii.

Dołącz do naszej grupy i otrzymuj wiadomości e-mailem:

 https://fachwork.eu/rejestracja/

 

PRACA / ZLECENIA DLA FIRM  W HOLANDII

https://fachwork.eu/portal/

WIADOMOŚCI Z HOLANDII

https://fachwork.eu/wiadomosci/

 

FORUM DYSKUSYJNE HOLANDIA

https://fachwork.eu/logowanie/

 

Powrót

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zasubskrybuj

aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach i materiałach na Fachwork

Wiadomości

Najnowsze ogłoszenia o pracę