Rozliczenia firm i osób prywatnych w Holandii e-rozliczenia POLACY za granicą dołącz do nas! Własna firma w Holandii dołącz do nas

INFO.PL

8500 rodzin zostało niesprawiedliwie osądzonych o oszustwo przez holenderski fiskus

 

Urząd skarbowy w Holandii (Belastingdienst) zatrzymał 8500 rodzinom dodatki. W większości przypadków zatrzymano dodatki do żłobka oraz opieki przed i po szkole  dziecka (dzieci). Powyższe dofinansowanie może wynosić  nawet do 2000 euro na miesiąc. Co oznacza, iż posądzony o oszustwo rodzic, został zmuszony koszty miesięczne ponosić sam. A co najgorsze, fiskus podejrzewający wyłudzanie pieniędzy, zastopował świadczenia wstecz i zażądał zwrotu wypłaconych kwot. Średnio każda rodzina musi zwracać 19 000 euro!!!

Tak surowe kontrole, wynikają z wcześniejszych problemów, spowodowanych przez Bułgarów, którzy wyłudzili ponad 5,6 mln euro, pobierając dodatki, do których nie mieli prawa. Fiskus nie mając żadnych solidnych dowodów wyłudzenia i tak zatrzymał świadczenia. Bazując się prawdopodobnie na nieholenderskim pochodzeniu  osób pobierających dodatki.

Na skutek bezprecedensowych działań fiskusa, wiele rodzin popadło w ogromne problemy finansowe. Doszło nawet do rozwodów oraz odnotowano jeden przypadek samobójstwa.

Sprawa trafiła do opinii publicznej i rząd poszukuje przyczyn powyższego zajścia oraz rozwiązań. Odbywają się debaty nad zmianami systemu dodatków oraz ustalenia wysokości zadośćuczynienia dla poszkodowanych rodziców.

Data: 16-12-2019

Źródło: Media

http://www.fachwork.eu

 

Powrót

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zasubskrybuj

aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach i materiałach na Fachwork

Wiadomości

Najnowsze ogłoszenia o pracę