Rozliczenia firm i osób prywatnych w Holandii e-rozliczenia POLACY za granicą dołącz do nas! Własna firma w Holandii dołącz do nas

INFO.PL

Fachwork flesz Nadchodzi fala upałów w Holandii

Najważniejsze wydarzenia z Holandii z ostatnich kilku dni

 

 

Uwaga nadchodzi fala upałów do Niderlandów. Zaleca się unikanie słońca i odpowiednie nawadnianie organizmu.

 

-Fala pożarów lasów we Francji, Hiszpanii i Portugalii.  Ekstremalnie wysokie temperatury przyczyniają się do wybuchu pożarów. Tysiące ludzi zostało ewakuowanych. Niestety są również przypadki śmiertelne.

 

– Od kilku tygodni trwają strajki rolników w Holandii, którzy przeciwstawiając się wprowadzeniu restrykcji klimatycznych w ich sektorze. Zapowiedziane sankcje miałyby doprowadzić do upadku wielu gospodarstw rolnych. Brak rolników z kolei może spowodować kryzys żywieniowy. Rząd holenderski prowadzi pertraktacje z rolnikami w poszukiwaniu ‘’złotego środka’’, czyli zachowaniu gospodarstw rolnych oraz zachowaniu zasad ochrony środowiska.

 

-Wysoka inflacja w Holandii zaowocowała znacznym wzrostem cen w każdym sektorze. Szczególnie odczuwalne jest robienie zakupów w zwykłych marketach. Ceny żywności są bardzo wysokie. W randze najdroższych znalazły się produkty mięsne, których cena wzrosła o około 16 %. Powodem ‘’drożyzny’’  są podwyżki cen energii ( gazu, prądu etc.). A co za tym stoi wyższe koszty utrzymania np. zwierząt hodowlanych. Wyższe koszty transportu. W rezultacie końcowym konsument musi zapłacić wyższa cenę. Zamiast € 100 wydaje obecnie przeciętnie € 111 za te same produkty co wcześniej.

 

 

-Po raz pierwszy od około 20 lat wartość dolara jest równa wartości euro. Mocny dolar niesie niekorzystne konsekwencje dla wszystkich, którzy kupują produkty w tej walucie. NP. firmy kupujące produkty w dolarach zapłacą więcej. A w rezultacie sprzedając produkt do końcowego konsumenta będę musiały podwyższyć cenę, aby otrzymać planowane zyski. Więc ponownie końcowy konsument ponosi koszty za wszystko.

 

-W związku ze wzrostem cen prądu i gazu w Holandii jedna osoba na trzy ma problem z bieżącymi płatnościami.

 

-W związku z sezonem wakacyjnym w wielu miejscach można napotkać kolosalne korki. Holandia określa to zjawisko ‘’czarną sobotą’’. Czyli okres, w którym ludzie masowo wyjeżdżają na wakacje w najbardziej popularne regiony  m.in. Francji, Hiszpanii oraz Włoch. Co prowadzi do powstawania ogromnych zatorów na drogach.

 

-Holandia odnotowała znaczny wzrost przemytu narkotyków drogą wysyłek pocztowych. Prawdopodobnie ma to związek z  ‘’powrotem do normalności’’ po koronie i odblokowaniem wszelakich imprez, gdzie najwyraźniej jest znaczne zapotrzebowanie na wszelakie używki.

-Holandia będzie ćwiczyć żołnierzy ukraińskich. W ten sposób chce pokazać wsparcie dla walczących z wojskami rosyjskimi.

 

Zlecenia / praca  w Holandii 

 

http://www.fachwork.eu

 

ROZLICZENIA FIRM / OSÓB PRYWATNYCH W HOLANDII 

http://www.e-rozliczenia.nl

 

Data: 18-07-2022

Źródło: Media

Powrót
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zasubskrybuj

aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach i materiałach na Fachwork

Wiadomości

Najnowsze ogłoszenia o pracę