Rozliczenia firm i osób prywatnych w Holandii e-rozliczenia POLACY za granicą dołącz do nas! Własna firma w Holandii dołącz do nas

INFO.PL

Nielegalna godzina policyjna w Holandii?

PRACA I ZLECENIA W HOLANDII 

https://fachwork.eu/portal/

ROZLICZENIA FIRM I OSÓB FIZYCZNYCH W HOLANDII ORAZ W POLSCE, HIPOTEKI

http://www.e-rozliczenia.nl

 

Dnia 16 tego lutego  sąd niższej instancji wydał decyzję, iż godzina policyjna, która została wprowadzona w Holandii bez odpowiednich podstaw prawnych, w trybie natychmiastowym od wydania decyzji  miała być zniesione. Jednakże w wyniku wielu kontrowersyjnych reakcji ze strony holenderskiego  rządu, wyrok został podtrzymany, ale godzina policyjna nie została zniesiona. Takowa będzie obowiązywać do momentu wydania orzeczenia sądu wyższej instancji. W międzyczasie rząd przygotował  nową ustawę, na podstawie której, nawet po podważaniu wprowadzenia godziny policyjnej przez sąd wyższej instancji, godzina policyjna będzie mogła nadal obowiązywać. Dwie kwestią są dość kontrowersyjne:

1) Dlaczego sąd wycofał się ze swojej pierwotnej decyzji  o całkowitym zniesieniu godziny policyjnej ?

2) Jaki ma sens odwołanie, jeśli rząd wprowadził już nową ustawę, będąca podstawą do utrzymania  godziny policyjnej ?

Analizując powyżej opisaną sytuacje, należałoby zacząć od krótkiego opisu założonej sprawy przeciwko wprowadzeniu godziny policyjnej. Sprawę wniosła  organizacja ” ”Viruswaarheid” ( w wolnym tłumaczeniu ”Prawda o wirusie”). Jest to ”organizacja” walcząca o prawa człowieka, które zostały rzekomo ograniczone przez restrykcję spowodowane Covid-19. Godzina policyjna bazowała na ustawie, która była wprowadzona w przypadku ”stanu wyjątkowego” np.w przypadku pęknięcia  tamy. Według orzeczenia sądu nie mamy do czynienia ze ”stanem wyjątkowym” i godzina policyjna powinna być natychmiastowo zniesione. Jednakże sąd wycofał się z natychmiastowego zniesienia w ostatniej chwili. Można byłoby zadać pytanie: Czy mamy do czynienia z praworządnym i niezależnym sądem? Całkiem niedawno Holandia zarzucała Polsce brak demokracji, niezależności wymiaru sprawiedliwości etc. Pytanie to pozostawimy jako pytanie retoryczne.

Jaki ma sens więc odwoływanie się do sądu najwyższego, jeśli rząd holenderski wprowadził nową ustawę, dzięki  której i tak godzina policyjna zostanie ”zalegalizowana”? Będzie miało to znaczenie dla osób, które otrzymały karę za nieprzestrzeganie godziny policyjnej. Takowa mogłaby być unieważniona, jeśli okaże się, iż ustawa była ”nielegalna”. Orzeczenie sądu najwyższego ma być wydane w następnym tygodniu. 

Dołącz do naszej grupy ”Polacy w Holandii”.

https://fachwork.eu/nlogowanie/

Co sądzisz na temat obecnej sytuacji?

Czekamy na Twoją opinię na poniższym czacie.

Data: 21-02-2021

Źródło: Media

Powrót

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zasubskrybuj

aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach i materiałach na Fachwork

Wiadomości

Najnowsze ogłoszenia o pracę