Rozliczenia firm i osób prywatnych w Holandii e-rozliczenia POLACY za granicą dołącz do nas! Własna firma w Holandii dołącz do nas

INFO.PL

Masowe demonstracje w Holandii przeciwko restrykcjom w dobie koronawirusa

W sobotę dnia 23 stycznia wprowadzono godzinę policyjną w Holandii. Prawdopodobnie było to główną przyczyną wybuchu wielu protestów na terenie całej Holandii przeciwko kolejnym obostrzeniom w dobie pandemii. W ciągu ostatnich dni doszło do poważnych starć między protestującymi i policją. Demonstracje w Rotterdamie, w Den Bosch oraz Eindhoven wymknęły się całkowicie spod kontroli władz. Doszło do zniszczenia wielu budynków, wtargnięć do sklepów, kradzieży, podpaleń samochodów, użycia fajerwerków i przemocy wobec policji. Straty szacuję się w tysiącach euro. Ponad 300 osób aresztowano.  Wiele osób zostało zatrzymanych po zakończeniu protestów na podstawie dostępnych nagrań. W jednym z miast zniszczono miejsce, gdzie podawano szczepionki na Covid-19. Nieoszczędzono również jednego ze szpitali, który został tymczasowo zamknięty z obawy przed wściekłymi uczestnikami demonstracji.

Władze holenderskie zapowiedziały walkę z wszelkimi formami przemocy i nielegalnymi zgromadzeniami publicznymi. Użycie siły i wysokie kary, poszerzenie kompetencji policji, mają zapobiec kolejnymi niszczycielskim wystąpieniom przeciwko sankcjom nałożonym w związku z koronawirusem.

 

Co sądzisz na temat lockdown ? Czekamy na Twoją opinie. Zapraszamy do czatu, który znajduję się poniżej.

Data:26-01-2021

Źródło: Media

Powrót

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zasubskrybuj

aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach i materiałach na Fachwork

Wiadomości

Najnowsze ogłoszenia o pracę