Rozliczenia firm i osób prywatnych w Holandii e-rozliczenia POLACY za granicą dołącz do nas! Własna firma w Holandii dołącz do nas

INFO.PL

Co się stanie z moim niepełnoletnim dzieckiem w przypadku mojej śmierci ?

 

Mieszkam w Holandii: Kto ma prawo do opieki nad moim dzieckiem w przypadku śmierci?

Osoby, które na stałe osiedliły się na terenie Holandii, podlegają pod holenderskie prawo cywilne. Warto na chwilę zatrzymać się w pędzie życia codziennego i zadać sobie pytanie: Jak wygląda prawo do opieki nad dzieckiem w przypadku śmierci rodzica (rodziców)?

 

Obydwoje rodzice mają prawo opieki nad dzieckiem.

W przypadku, gdy obydwoje rodzice mają prawo do opieki nad dzieckiem, wówczas żyjący rodzic nabiera automatycznie prawo do sprawowania opieki. 
Jeśli obydwoje rodzice umierają, wówczas sąd decyduje,  kto ma prawo do opieki nad dzieckiem. Inaczej jest w przypadku, gdy rodzice wskazali przed śmiercią prawnego opiekuna, wówczas wskazana osoba jest zobligowana potwierdzić lub też nie,  zgodę nad sprawowanie opieki. 

W jaki sposób należy wyznaczyć prawnego opiekuna nad dzieckiem w Holandii?

Testament

Osoba zameldowana w Holandii może wskazać opiekuna nad dzieckiem, ujmując ten fakt w sporządzonym testamencie. Wiadomo, iż powyższa czynność wiąże się z kosztami notarialnymi.

Wpis w rejestr prawnych opiekunów

Alternatywną opcją wskazania prawnego opiekuna nad dzieckiem jest darmowy wpis w rejestr, który udostępniony jest przez państwo holenderskie. Wpis online jest darmowy. Za pomocą poniższego linka można dokonać zgłoszenia prawnego opiekuna nad dzieckiem w Holandii:

https://www.rechtspraak.nl/Onderwerpen/Voogdij/Paginas/Aanwijzen-voogd-(formulier).aspx

Warto więc uregulować powyższe kwestie i zapewnić dziecku odpowiednią opiekę w przypadku śmierci rodzica (rodziców), bez konieczności skomplikowanych oraz kosztownych spraw w sądzie.

Data: 26-06-2020
Źródło: media

ZAPRASZAMY DO DOŁĄCZENIA DO NASZEJ GRUPY:

 https://fachwork.eu/rejestracja/

 https://fachwork.eu/logowanie/

 

SZUKASZ PRACY LUB ZLECEŃ NA TERENIE HOLANDII.

ZAPRASZAMY NA NASZ PORTAL!!

https://fachwork.eu/rejestracja/

https://fachwork.eu/logowanie/

 

Powrót

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zasubskrybuj

aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach i materiałach na Fachwork

Wiadomości

Najnowsze ogłoszenia o pracę