Rozliczenia firm i osób prywatnych w Holandii e-rozliczenia POLACY za granicą dołącz do nas! Własna firma w Holandii dołącz do nas

INFO.PL

Minimalne wynagrodzenie w całej Unii Europejskiej

 

Dnia 7 czerwca zostało wypracowane wstępne porozumienie w sprawie wprowadzenia dyrektywy o adekwatnych wynagrodzeniach minimalnych na terenie Unii Europejskiej. Rozmowy nad powyższym projektem trwały od 2020.  W końcu udało się dojść do porozumienia zachowując autonomię państw członkowskich.

 

Celem dyrektywy jest zapewnienie odpowiedniego minimalnego wynagrodzenia każdemu obywatelowi UE. Tak, aby gwarantować odpowiedni komfort życia wszystkim jednostkom pracującym poprzez wprowadzenie sprawiedliwych warunków pracy, łatwego  dostępu do pomocy prawnej oraz możliwość negocjacji. W związku z faktem, iż poziom płac w krajach europejskich jest różny, wprowadza się ramy płac minimalnych opartych na 50 % płacy przeciętnej w danym kraju i 60 % mediany, bez wliczania dodatków . Punktem odniesienia są więc płace w danym państwie członkowskim. Dla przykładu można podać, iż w roku 2021 minimalna płaca w Holandii wyniosła € 1701, w  Niemczech € 1585, a w Polsce € € 619, 46.  Najlepiej zarabia się w UE w Luksemburgu ( € 2201, 93 w 2021 ), a najgorzej w Bułgarii ( € 332, 34).

 

Europejska dyrektywa o ramach minimalnego wynagrodzenia w UE została zatwierdzona przez państwa członkowskie, które mają dwa lata na wprowadzenie takowej  do ustaw krajowych.

Ponadto państwa członkowskie są zobowiązane do przedstawiania okresowych raportów pełniących rolę kontrolną i stojących na straży przestrzegania przepisów unijnych. Również w przypadku dyrektywy o minimalnych wynagrodzeniach obowiązują okresowe sprawozdania państw członkowskich.

Ogłoszenia praca/ zlecenia 

 

https://fachwork.eu/ogloszenia/szukam-pracy-ogloszenie/

https://fachwork.eu/ogloszenia/zdobadz-prawo-jazdy-szybko-i-legalnie/

 

http://www.fachwork.eu

ROZLICZENIA FIRM I OSÓB PRYWATNYCH W HOLANDII

http://www.e-rozliczenia.nl

Data: 10-06-2022

Źródło: Media

Powrót
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zasubskrybuj

aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach i materiałach na Fachwork

Wiadomości

Najnowsze ogłoszenia o pracę