Rozliczenia firm i osób prywatnych w Holandii e-rozliczenia POLACY za granicą dołącz do nas! Własna firma w Holandii dołącz do nas

INFO.PL

BIURA PRACY W HOLANDII -RANDSTAD

Przez jakie biura pracy warto podjąć zatrudnienie na terenie Niderlandów?

Osoby poszukujące pracy na terenie Holandii są w większości przypadków zatrudniane przez biura pośrednictwa pracy. W dowolnym tłumaczeniu na język holenderski mówimy o tzw. ‘’uitzendbureaus’’. Popularność agencji pracy na terenie Niderlandów jest znaczna. Co wynika głównie z dość obciążający przepisów pracy dla pracodawców. Np. konieczność wypłacania chorobowego przez okres dwóch lat w przypadku stałego zatrudnienia. Jak wiadomo takowe zobowiązanie w Polsce przejmuję ZUS, a na terenie Holandii zostaje wszystko na ‘’barkach’’ pracodawcy. Stąd właściciele firm bardzo często korzystają z zatrudnienia pracowników za pośrednictwem biura pracy. Wówczas w świetle prawa, agencja pracy jest oficjalnym pracodawcą i deleguję pracownika do różnych firm. Warto więc podjąć współpracę z zaufanym i wiarygodnym, a przede wszystkim wypłacalnym pracodawcą.

 

Jednym z największych biur pracy na świecie jest holenderska agencja Randstad. W naszym artykule przyjrzymy się bliżej tej prężnie rozwijającej się firmie.

Randstad został założony w 1960 roku przez Frits  Goldschmeding, a zysk firmy w roku założenia, w przeliczeniu na euro wyniósł € 4,12.  Jednakże już po 10 latach nastąpił wzrost dochodów do ponad € 20 mln w skali rocznej.  Randstad opanował rynek niemiecki, belgijski, brytyjski  i francuski. Na przełomie lat przejmował różne inne biura pracy oraz poszerzał zakres działań o różne inne dziedziny. Więc nie pozostawał tylko aktywny w dziale biura pośrednictwa pracy. Przejmował firmy m.in. w Szwajcarii, Luksemburgu, Portugalii, Hiszpanii, Chinach, Indiach i Stanach Zjednoczonych. W chwili obecnej osiąga milionowe zyski i  zatrudniania tysiące ludzi, a także posiada ogromną ilość oddziałów na całym świecie. Z tak wspaniałymi wynikami uplasował się w rankingu biur pracy na pierwszej pozycji, wyprzedzając konkurencyjne biuro szwajcarskie Adecco. 

Randstad posiada oferty na umowę o pracę, ale także jest aktywny w pośrednictwie szukania zleceń dla  ZZP’erów.  Przeglądając oferty pracy produkcyjnej stawki wahają się średnio od € 11 wzwyż, w zależności od kwalifikacji oraz umiejętność. Randstad dla firm jednoosobowych (np.  ‘’ZZP Schilder ‘’ lub ‘’ZZP Timmerman ‘’) oferuję stawki przeważnie od € 30 do € 40 na godzinę.

 

Jak wygląda w praktyce zatrudnienie przez różne agencje pracy? To pytanie kierujemy do naszych czytelników. Zapraszamy każdego do wyrażania swoich opinii. Dzielenia się jakże cennymi informacjami dla osób poszukujących pracy lub pragnących wyjechać za granicę w celach zarobkowych. Mile widziane są wszelkie komentarze, opinie , nagrania etc. Oczywiście z zachowaniem kultury wypowiedzi oraz poszanowania zdania innych osób.

Zostaw komentarz lub podejmij z nami bezpośredni kontakt emaliowy na info@fachwork.eu

 

Data: 06-09-2023

Zródło: Media

ROZLICZENIA FIRM/ OSÓB PRYWATNYCH W HOLANDII / ROZLICZENIA HOLENDERSKICH DOCHODÓW  W POLSCE 

http://www.e-rozliczenia.nl

 

Powrót
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zasubskrybuj

aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach i materiałach na Fachwork

Wiadomości

Najnowsze ogłoszenia o pracę