Rozliczenia firm i osób prywatnych w Holandii e-rozliczenia POLACY za granicą dołącz do nas! Własna firma w Holandii dołącz do nas

INFO.PL

Od 1 lipca 2022 Holandia wprowadza obowiązek instalowania czujek przeciwpożarowych

 

Według danych statystycznych w skali rocznej dochodzi do około 60 000 pożarów rocznie. Państwo holenderskie, aby chronić swoich mieszkańców wprowadza od 1 lipca obowiązek instalowania czujek przeciwpożarowych na każdej zamieszkiwanej kondygnacji budynku mieszkalnego. Niezależnie, czy mamy do czynienia z mieszkaniem wynajmowanym, czy też własnościowym. Powyższe zmiany ustawowe będą dotyczyć wszystkich.

 

Konsekwencje nowej ustawy

W rezultacie każde gospodarstwo domowe będzie musiało być  zaopatrzone w detektory przeciwpożarowe. Osoby wynajmujące lokal będą zobligowane do zaopatrzenia wynajmowanego lokum w czujki przeciwpożarowe, a najemcy będą odpowiedzialni za utrzymanie przeciwpożarowego  systemu alarmowego. Natomiast na właścicielach nieruchomości, którzy sami użytkują lokum, będzie ciążył obowiązek zarówno zakupu, jak i utrzymania detektorów przeciwpożarowych.

 

Na co warto zwrócić uwagę kupując czujki przeciwpożarowe

 

Nie zawsze najtańszy wybór jest najlepszym wyborem. Pamiętajmy, iż przeciwpożarowy system alarmowy ma chronić nas, naszych najbliższych oraz nasze mienie. Warto więc zainwestować w sprawdzone produkty, które posiadają odpowiednie certyfikaty. Na takowych muszą się znajdować oznaczenia : NEN -14064 , które są gwarancją jakości produktu. Czujki przeciwpożarowe można kupić w wariancie, który podłącza się do prądu lub też na baterię. Druga opcją wiąże się z regularnym sprawdzaniem i wymieniem baterii. Obydwa warianty należy odpowiednio utrzymywać i regularnie testować sprawność aparatu. Przeciwpożarowy system alarmowy można połączyć z telefonem, dzięki czemu możemy nadzorować bezpieczeństwo naszego domu na odległość.

 

UWAGA:  Nowa ustawa może mieć znaczny wpływ na wypłatę odszkodowania w przypadku pożaru. W wielu przypadkach brak obecności przeciwpożarowego systemu alarmowego może doprowadzić do braku odszkodowania……

 

PORTAL OGŁOSZENIOWO-INFORMACYJNY

BĄDŹ NA BIEŻĄCO 

DOŁĄCZ DO NAS 

https://fachwork.eu/rejestracja/

 

ROZLICZENIA FIRM

https://e-rozliczenia.nl/oferta/rozliczenie-firm/

 

Data:25-05-2022

Źródło: Media

Powrót
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zasubskrybuj

aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach i materiałach na Fachwork

Wiadomości

Najnowsze ogłoszenia o pracę