Rozliczenia firm i osób prywatnych w Holandii e-rozliczenia POLACY za granicą dołącz do nas! Własna firma w Holandii dołącz do nas

INFO.PL

ZZP będą płacić jedną stałą kwotę na rok do KVK

ROZLICZENIA FIRM I OSÓB PRYWTANYCH 

http://www.e-rozliczenia.nl

 

KVK ( czyli Het Handelsregister van de Kamer van Koophandel) , gdzie przyszłe firmy dokonują zapisu rejestracyjnego w Holandii,  wymaga gruntownych zmian. Do takich konkluzji doszedł rząd holenderski.

W chwili obecnej rejestrując firmę na terenie Holandii, płaci się jednorazową opłatę za zapis / zgłoszenie do KVK. Zasadniczo KVK (jako również firma) utrzymuję się z owej jednorazowej opłaty rejestracyjnej oraz ze sprzedaży  informacji o danych firmach ( takich jak m.in. status firm, czy rodzaj działalności etc. ). Niestety dostęp do niektórych informacji był wykorzystywany przez nieuczciwe jednostki. Co prowadziło do naruszenia ustawy o ochronie danych.

W związku z powyższym zamierza się wprowadzić:

  • -Lepszą ochronę danych (np. adresy firm mogą być  nieudostępnione dla wszystkich, szczególnie w przypadku firm jednoosobowych ma to dość duże znaczenie, gdyż często adres firmy jest jezdnoznaczny z adresem prywatnym)
  • -Zablokowanie niepożądanego marketingu poprzez nowe ustawy. Np. firmy zajmujące się sprzedażą  akwizycyjną  mają obecnie dostęp do danych KVK i bombardują telefonami świeżo upieczonych przedsiębiorców.
  • -Nowa forma finansowania działalności KVK.

 

Trzeci punkt odnosi się do m.in. wprowadzenia stałej rocznej opłaty za zapis do KVK. Z dniem 1 stycznia 2025 planuję się zniesienie jednorazowej opłaty rejestracyjne i wprowadzenie opłaty corocznej w wysokości € 25.  Co istotne stała roczne opłata ma być dla wszystkich firm taka sama.  Niezależnie od formy i obrotów firmy.

 

Data: 07-06-2025

Źródło:Media

 

Zapraszamy na naszą stronę, gdzie znajdą Państwo:

-MOŻLIWOŚĆ DODAWANIA BEZPŁATNYCH OGŁOSZEŃ O PRACĘ/ ZLECENIA

-PORADY PODATKOWE DLA ZZP

-KONTAKT Z INNYMI ZZP…………………….

 

https://fachwork.eu/rejestracja/

 

 

 

Powrót
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zasubskrybuj

aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach i materiałach na Fachwork

Wiadomości

Własna firma w Holandii

Najnowsze ogłoszenia o pracę