Rozliczenia firm i osób prywatnych w Holandii e-rozliczenia POLACY za granicą dołącz do nas! Własna firma w Holandii dołącz do nas

INFO.PL

Wyższe wynagrodzenia ,wyższe dodatki w 2020 ………….

Dnia 17 września 2019 został ogłoszony przez rząd holenderski  plan budżetowych zmian na rok 2020.Zaplanowno szereg nowych inwestycji . Jednakże nasuwa sie pytanie :

Jakie zmiany szykują sie dla przeciętnego Kowalskiego mieszkającego /pracującego w Holandii .

 

Jedną z najważniejszych kwestii  dla każdego obywatela Europy są zarobki . Rząd holenderski przewiduje wzrost wynagrodzenia  o 2,5 % w roku 2019 i 2020.

 

Wzrost wynagrodzenia    2,5 %

 

 

 

 

W związku ze znacznym zapotrzebowaniem na wszelakich pracowników ,oprócz ustawowego wzrostu płac ,osoby podlegające pod CAO ,mogą liczyć na dodatkową podwyżke. CAO(collectieve arbeidsovereenkomst) to zbiorowy układ pracy ,zawarty pomiedzy pracodawacą(pracodawcami) ,a organizajcą (organizajcami )związkowymi . Osoby zatrudnione i podlegające pod CAO ,mogą liczyć na dodatkowe podwyżki ,średnio  2,96 %. Warto więc sprawdzić ,czy w zawartej umowie o prace jest wzmianka ”CAO”. Różne sektory podlegaja pod rózne ”CAO”. Każde ”CAO ”zawiera tabele i wykresy wynagrodzeń na dany rok ,dopasowane do funkcji pracownika .

Osoby pracujące ,które nie podlegają pod żadne ”CAO” ,mogą tylko opierać sie na normach prawnych kodeksu prawa pracy .W większości przypadków ”CAO” gwarantuje coś wiecej … Np. świadczenia emerytalne ,podwyżki w sektorze etc…

 

 

Rząd holenderski postawił sobie za cel wspomożenie pracującej klasy średniej .Przeciętne dochody klasy średniej, dyskwalifikowały szanse na wszelakie dodatki ze strony holenderskiego urzędu skarbowego. Z dniem 1 stycznia 2020, niedoceniana przez wiele lat klasa średnia ,będzie mogła liczyć na zastrzyk finansowy w postaci dodatku do ubezpieczenia ,dodatku do mieszkania oraz dodatku do rodzinnego .

 

Wyzsze dodatki

 

 

W związku z powyższym przeciętnie zarabiający  obywatel może liczyc na większy dodatek do ubezpieczenia w roku 2020 . Osoby samotne otrzymają maksymalnie 67 euro wiecej w skali rocznej,niż w roku 2019. Pary ,mogą liczyć na 95 euro wiecej w porównaniu z rokiem 2019 (w skali rocznej )

Poniżej przedstawiamy tabele maksymalnych zwrotów w skali rocznej . Należy jednak pamietac ,iż czym wyższy dochód brutto ,tym niższy dodatek (zwrot )z ubezpieczenia .

 

 

 

 

 

Przewidywany dodatek do ubezpieczenia  20202019 2020 Verschil
Kwota maksymalna osoba samotna€ 1.189,-€ 1.256,-+ 5,6 %
Kwota maksymalne osoby w oficjalnym zwiazku€ 2.314,-€ 2.409,-+ 4,1 %

 

 

 

Wiekszy dodatek do ubezpieczenia to nie jedyny zastrzyk gotówkowy dla klasy średniej . Zmiany nastąpią również w naliczaniu dodatku do mieszkania (huurtoeslag) oraz dodatku do rodzinnego (kindgebonden budget ). Holenderski fiskus wprowadzi mniej rygorystyczne i bardziej przyjazne wyliczenia dla pracującej klasy średniej . Zostaną podwyższone granice dochodowe . A to zaimplikuje prawem do dodatków  dla szerszego grona społeczeństwa .

Poniżej przedstawiamy tabele :

 

Maksymalna wysokość dodatku do rodzinnego 2020

Wielkość gospodarstwa domowego Maksymalna wysokość dodatku (uzależniona od dochodów brutto )
Rodzina z jednym dzieckiem€ 1.190 na rok.
Rodzina z dwójka dzieci€ 2.185 na rok
Rodzina z trójką dzieci€ 2.485 na rok
Rodzinka z czwórka dzieci i na każde kolejne dziecko€ 2.485 na rok plus  € 295 dodatkowo na każde kolejne dziecko na rok
Ososba samotna z jednym dzieckiem€ 3.186 per jaar.

Osoba samotna z dwójka dzieci                                           5.371 euro na rok .

 

 

 

Reasumująć ,warto sprawdzić czy w roku 2020 będą mieli Państwo prawo do dodatkowych świadczeń.

Jako dygresje można dodatać ,iz Państwo nie tylko daje ,ale również bierze … Niedawno nastąpił 3 % wzrost cen na artykuły żywnościowe .Spowodowany wzrostem podatku BTW (VAT ). Ponadto wzrośnie ponownie składaka ubezpieczeniowa . Pod koniec roku  2019 zostaną opublikowane pierwsze propozycje przez ubezpieczalnie .Liste wzrostów cenowych można byłoby znacznie wydłużyc . Warto jednak koncentrować sie na rzeczach pozytywnych …..

Powrót

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zasubskrybuj

aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach i materiałach na Fachwork

Prawo podatkowe dla osób fizycznych

Najnowsze ogłoszenia o pracę