Rozliczenia firm i osób prywatnych w Holandii e-rozliczenia POLACY za granicą dołącz do nas! Własna firma w Holandii dołącz do nas

INFO.PL

Pomoc finansowa dla przedsiębiorców(ZZP) w czasie lockdown

 

Holandia wprowadziła całkowity lockdown od 15 grudnia 2020 do 19 stycznia 2021. Więcej informacji na temat lockdown znajdą Państwo na poniższych linkach:

https://fachwork.eu/artykuly/holandia-wprowadza-praktycznie-calkowity-lockdown/

https://www.youtube.com/watch?v=ztQFl2PqYdU

 

Restrykcje nałożone przez rząd holenderski odbiją się na wielu przedsiębiorcach. Być może bardziej niż Covid-19. Zakłady fryzjerskie, kosmetyczne etc. zostały zamknięte z dnia na dzień. Dla poszkodowanych firm rząd holenderski oferuje nieznaczną pomoc w formie Tozo 3 lub pożyczki z gminy. Na początku pandemii wprowadzono pomoc finansową Tozo 1(Tijdelijke overbruggingsregeling zelfstandig ondernemers (Tozo),wraz z możliwością zaciągnięcia kredytu. O warunkach, jakie należało spełniać, aby uzyskać pomoc finansową pisaliśmy w poniższym artykule.

https://fachwork.eu/artykuly/koronawirus-a-zzperzy-bez-dochodow-w-holandii/

 

Zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu, gdyż warunki otrzymania Tozo 2, Tozo 3 oraz Tozo 4 są praktycznie takie same, poza jedną kwestią. W czasie składania wniosku o Tozo 1 dochód partnera nie był brany pod uwagę. Przy Tozo 2, Tozo 3 oraz Tozo 4 gminy biorą również dochód partnera do wyliczeń. Co oznacza w praktyce, iż powyższe dofinansowania przysługują tylko do minimum socjalnego. Dla przykładu minimum socjalne w Holandii od 1 lipca 2020 dla osób w partnerstwie wynosi € 1.679,97. Jeśli  łączny dochód dwóch osób przekracza wysokość minimum socjalnego, wówczas nie ma prawa do Tozo 3 i Tozo 4.

 Tozo 1- pomoc finansowa obejmowała miesiące: marzec, kwiecień oraz maj 2020.

Tozo 2  -pomoc finansowa obejmowała miesiące: czerwiec, lipiec, sierpień oraz wrzesień 2020.

 Tozo 3- pomoc finansowa obejmuje miesiące od października 2020 do marca 2021, wnioski można nadal składać w gminie, w miejscu zamieszkania.

Tozo 4 pomoc finansowa obejmuje miesiące od kwietnia 2021 do czerwca 2021, wnioski będzie można składać od 1 kwietnia 2021.

 

Ponadto warto zauważyć, iż wymogiem otrzymania Tozo 3 oraz Tozo 4 jest konieczność udokumentowanych 1225 godzin pracy na swojej działalności w skali rocznej.

Resumując, dofinansowania są nieznaczne. Straty przedsiębiorców ogromne. Warunki otrzymania pomocy finansowej są coraz bardziej niekorzystne. Jedną z alternatyw przetrwania może być pożyczka z gminy. Warunki zaciągnięcia kredytu dla przedsiębiorstw poszkodowanych wybuchem koronawirusa  opisywaliśmy w poniższym artykule i takowe nie uległy znacznej zmianie:

https://fachwork.eu/artykuly/koronawirus-a-zzperzy-bez-dochodow-w-holandii/

 

W tym tygodniu rząd holenderski debatował nad wprowadzeniem 100 % zwrotów poniesionych strat firmom poszkodowanym w czasie” lockdown”.  Zważywszy jednakże na niewielkie subwencje ze strony Państwa holenderskiego od początku wybuchu pandemii do chwili obecnej, szanse na wyższą pomoc finansową są nikłe.

Poszkodowane firmy mogą składać wnioski o pomoc finansową w odpowiednich placówkach gmin.

Data: 18-12-2020

Źródło: Media

 

https://e-rozliczenia.nl/

Powrót

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zasubskrybuj

aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach i materiałach na Fachwork

Własna firma w Holandii

Najnowsze ogłoszenia o pracę