Rozliczenia firm i osób prywatnych w Holandii e-rozliczenia POLACY za granicą dołącz do nas! Własna firma w Holandii dołącz do nas

INFO.PL

Minimum stawki 16 euro dla ZZP-erów zostało odrzucone przez rząd holenderski.

 

Implementacja nowej ustawy o minimum wynagrodzenia dla ZZP – erów (Wet minimumarbeidsbeloning zelfstandigen- WMZ) została całkowicie wstrzymana i odrzucona. Koncept powyższej ustawy przewidywał wprowadzenie minimalnego wynagrodzenia w wysokości 16 euro na godzinę (plus wszystkie bezpośrednie koszty) dla ZZP-erów. Nowa ustawa miała na celu chronić jednostki pracujące poniżej wymaganego minimum, a także zapobiegać nieuczciwej konkurencji.

Niestety ustawa została odrzucona, gdyż spotkała się ze znacznym sprzeciwem stron zainteresowanych. Powodem sprzeciwu były zbyt skomplikowane przepisy odnoszące się do wymogów administracyjnych. Mających na celu udokumentowanie wykonywania zlecenia, wraz z kosztami bezpośrednimi z minimalną stawką 16 euro na godzinę.
Powyższym wymogiem byłyby obarczone obydwie strony: zarówno zleceniodawca, jak i zleceniobiorca.

Holenderski rząd pracuję intensywnie nad nową ustawą wprowadzającą transparencję pomiędzy różnymi kwalifikacjami zatrudnienia. Tematem tabu od wielu lat na terenie Holandii jest pytanie: Czy ZZP-er jest przedsiębiorcą, czy też powinien pracować na umowie o pracę? Odpowiedz na powyższe pytanie, ma bardzo daleko idące konsekwencję fiskalne, o których pisaliśmy w poniższym artykule:

https://fachwork.eu/artykuly/uwaga-zzperzy-zaostrzone-kontrole-z-urzedu-skarbowego/

Data: 26-06-2020

Źródło: Media

 

Szukasz zleceń na terenie Holandii?

Dołącz do naszej grupy:
1) Rejestracja

https://fachwork.eu/rejestracja/

2)Logowanie

https://fachwork.eu/logowanie/

 

3) Ogłoszenia, wymiana informacji………

Powrót

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zasubskrybuj

aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach i materiałach na Fachwork

Własna firma w Holandii

Najnowsze ogłoszenia o pracę