Rozliczenia firm i osób prywatnych w Holandii e-rozliczenia POLACY za granicą dołącz do nas! Własna firma w Holandii dołącz do nas

INFO.PL

Inspekcja pracy ostrzega przed niesłusznymi zwolnieniami przez biura pracy

SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ YOU TUBE 

https://fachwork.eu/artykuly/odprawa-pieniezna-dla-kazdego-od-1-stycznia-2020/

 

Na podstawie kontroli w trzynastu  biurach  pracy, które zatrudniają  głównie obcokrajowców, inspekcja pracy doszła do wniosku, iż owe biura wykorzystują bezpodstawnie zwolnienie dyscyplinarne.

 

W trzech kontrolowanych biurach pracy znalazło się ponad 7000 zgłoszeń o zwolnieniach dyscyplinarnych!  Okazuję się, iż konstrukcja zwolnień dyscyplinarnych jest bardzo wygodna dla biur pośrednictwa pracy.  Wynika to z faktu, iż przepisy prawa pracy w Holandii w znacznym stopniu chronią pracownika.  Jeśli umowa o pracę nie zostaje przedłużona z inicjatywy pracodawcy (w naszym przypadku biura pracy), wówczas pracownik ma prawo do odprawy. Więcej na temat odprawy znajdą Państwo na poniższym linku: 

 

https://fachwork.eu/artykuly/odprawa-pieniezna-dla-kazdego-od-1-stycznia-2020/

 

 Następnie zakończenie umowy wiąże się w większości przypadków z rozliczeniem z pracownikiem za godziny urlopowe oraz wakacyjne. Chyba iż owe świadczenia były doliczane na bieżąco do stawki.

W przypadku zwolnienia dyscyplinarnego, biuro pracy zatrzymuję natychmiastowo płatności, więc tutaj nie jest brany pod uwagę żaden termin wypowiedzi, czy data zakończenia umowy.  Co oczywiście w niektórych przypadkach jest bardzo wygodne dla pracodawcy, gdyż jego zobowiązania finansowe kończą się natychmiastowo. 

Ponadto biuro pracy jest przeważnie zobowiązane do znalezienia zastępczego pracownika, co wiąże się z dodatkowymi kosztami rekrutacji. Jeżeli mamy do czynienia ze zwolnieniem dyscyplinarnym, wówczas koszty owej rekrutacji ponosi ‘’winny’’, czyli pracownik zwolniony dyscyplinarnie. To właśnie z jego rozliczenia  (godzin urlopowych i wakacyjnych) będą pokrywane wszelakie koszty wynikające z ”niedozwolonego” postępowania zwolnionego pracownika.

 

Kolejną konsekwencją zwolnienia dyscyplinarnego jest całkowity brak prawa do zasiłku dla bezrobotnych. Więc tutaj ponownie konsekwencjami zostaje obciążony zwolniony bezpodstawnie pracownik.

 

Z raportu inspekcji wynika również, iż w wielu przypadkach pracownicy zatrudnieni przez biura pracy podpisują wszelakie dokumenty, bez świadomości, iż zostają zwolnieni dyscyplinarnie. 

 

Warto pamiętać, iż podpisując jakiekolwiek dokumenty,  pracownik ma prawo do otrzymania dwóch wersji dokumentów: polskiej i holenderskiej.

Dopiero po wnikliwym zapoznaniu się z treścią, a w przypadku, gdy sytuacja tego wymaga, również po konsultacji z doradcą do spraw pracy, można cokolwiek podpisywać…..

 

Data: 29-05-2024

Źródło :Media

ROZLICZENIE FIRM I OSÓB PRYWATNYCH W HOLANDII 

 

http://www.e-rozliczenia.nl

 

PRACA DLA SPAWACZY W HOLANDII 

 

 

https://fachwork.eu/ogloszenia/poszukujemy-spawaczy-do-pracy-w-holandii-na-umowe-o-prace/

 

DOŁĄCZ DO NAS ……………..

 

https://fachwork.eu/rejestracja/

Powrót
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zasubskrybuj

aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach i materiałach na Fachwork

Wiadomości

Najnowsze ogłoszenia o pracę